Gry MMO

By admin

sprawdzenie pracownika na zwolnieniu lekarskimGry komputerowe mają dzisiaj zupełnie inne oblicze, niż jeszcze dziesięć lat temu. Gra solo pojedynczym bohaterem stawiającym czoła tzw. botom, czyli komputerowym przeciwnikom o delikatnie mówiąc niezbyt imponującym ilorazie inteligencji, to już przeżytek. Oczywiście sztuczna inteligencja w grach rozwija się i dzisiaj nawet ci wygenerowani wrogowie mogą stanowić wyzwanie, jednak nic nie zastąpi grania przeciwko drugiej osobie. Z tego powodu tak dużą popularnością w wielu grach cieszą się tryby multiplayer. Dla graczy spragnionych nowych wrażeń to jednak wciąż za mało. W odpowiedzi na takie zapotrzebowanie powstały gry MMO i natychmiast szturmem podbiły rynek gier komputerowych.

Gry typu MMO wywodzą się z założenia przyświecającemu trybowi multiplayer, czyli polegają na rozgrywce z udziałem wielu osób łączących się poprzez internet.
Rozwinięcie skrótu MMO to Massive Multiplayer Online, które jest kwintesencją specyfiki tego typu gier. Massive, bo w przeciwieństwie do tradycyjnych trybów multiplayer, w tej rozgrywce biorą udział jednocześnie miliony graczy, którzy mogą się ze sobą dowolnie komunikować, spotykać, handlować. Słowem, interakcja pomiędzy graczami w rozgrywkach MMO jest na najwyższym poziomie. Słowo ‚online’ zawarte w nazwie oznacza granie przez sieć i tylko w taki sposób. To oznacza, że internet to wszystko, czego nam potrzeba do gry w jeden z tytułów z gatunku MMO.
Nie potrzebne jest dodatkowe oprogramowanie czy dyski z grami. MMO to bowiem w większości tzw. gry przeglądarkowe, czyli rozgrywane wyłącznie przy użyciu standardowej wyszukiwarki internetowej. I tu dochodzimy do jednej z większych zalet Massive Multiplayer Online, a mianowicie darmowego dostępu. Niemal wszystkie tego typu rozgrywki odbywają się w systemie tzw. Free to play, co oznacza, że są bezpłatne, chociaż nie do końca. Producenci muszą bowiem na czymś zarabiać. W przypadku MMO tym czymś są mikropłatności – opłaty mimo że opcjonalne, to bardzo chętnie uiszczane. Dlaczego? Ponieważ pozwalają na zakup niestandardowych opcji w grze, najczęściej lepszego wyposażenia dla danego bohatera. To z kolei umożliwia graczowi uzyskanie przewagi nad przeciwnikami. Niektóre gry nie bazują na tym systemie, a opierają się na tradycyjnym abonamencie.
projekt sklepu spożywczego
Co jeszcze, poza masywnym – jak sama nazwa wskazuje – trybem multiplayer oraz niskimi kosztami rozgrywki fascynuje graczy w rozgrywkach Massive Multiplayer Online? W tego typu grach najczęściej spotkamy bardzo rozbudowane światy, po których nasza postać może swobodnie się poruszać i eksplorować kolejne krainy, spotykając zarówno innych graczy, jak i tzw.
NPC, czyli niezależnych bohaterów. Z każdym z nich można wchodzić w szerokie interakcje: rozmawiać, handlować, tworzyć sojusze, gildie, drużyny, wypełniać zadania, a przez to nieustannie rozwijać swoją postać i zdobywać kolejne poziomy doświadczenia.

Dzięki tworzonym z rozmachem lokacjom, ciekawymi formami interakcji z otoczeniem, a przede wszystkim milionom towarzyszy rozgrywki na całym świecie, gry MMO znajdują się dzisiaj w ścisłej czołówce najpopularniejszych gatunków gier komputerowych.
urządzenia biurowe